ANDEZİT KAPLAMA TAŞI

Üretimi tüm ürünlerle aynı olmakla beraber istenilen özelliklere göre farklılıklar oluşmaktadır. Bu ürünün en büyük farklılığı uygulaması ve üretim aşamasında istenilen işleme özellikleridir. Uygulaması yapılacak andezit taşı farklı özelliklerde işleme istenmesi durumunda üretiminde zaman ve işçilik maliyetleri ortaya çıkmaktadır. Uygulama sırasında her malzemenin farklı detaylı uygulamaları vardır. Örnek olarak uygulama eğer bir duvar kaplama ise mutlaka duvarın ıslatılması ve yüzeyinin pürüzlü olması gerekmektedir. Ancak bir yer döşemesinde yer yüzeyinde bir pürüzlü yapı veya başka bir uygulama gerektirmez. Duvar kaplamasında yapılacak andezit kaplama taşı kalınlığı iki santimetre veya üç santimetre yeterli olurken yer döşemesinde üç santimetreden başlaması önerilebilir. Bu durumlarda mutlaka usta ve bu işte uzmanlaşmış ekibimizin görüşleri alınmalıdır. Senelerin tecrübesi ve işlerimizin bize kattığı bilgi tecrübelerle andezit taşı hakkında bilinmesi gereken ve merak edilen tüm sorulara cevap verebileceğimizden eminiz. İşimiz sadece andezit olduğundan bu konuda detaylara sahibiz ve çalışanlarımız sadece bu konu üzerine çalışmaktadır. Bundan dolayı alanımızda en yetkili ve bilgili firmayız. Üretimi yapılacak ürünlerin kullanım alanlarına göre ebatlarında değişmeler oluşmaktadır. Bu doğrultuda kaplama denilince aklımıza duvar, zemin, basamak ve harpuşta uygulamaları aklımıza gelmektedir. Biz bu yazımızda her biri için farklı uzunluklarda bilgiler vereceğiz. Öncelikle uygulaması yapılacak ürünlerin her biri için kullanımı sabit olan tek madde çimento kum karışımı olan harçtır. Bizler duvar veya zemin kaplamalarında ürünlerin farklı ebatlarda olması gerektiğini ve genelde duvarda iki santimetre ile üç santimetre arasında ürünlerin kullanımı yapılırken zemin kaplamalarında genelde dört ve üç santimetre kalınlığında ürünlerin kullanımı yapılmaktadır. Bununla beraber zeminde farklı tarihi yapılarda altı santimetre kadar ürünlerin kullanımı yapıldığını bilmekteyiz. Uygulaması yapılacak duvar kaplamalarında mekanik kaplama olarak kullanımı yapılan ürünlerin ideal kalınlığı üç santimetre olarak belirlenmektedir. Harpuşta üretimlerinde önemli olan ürünlerin genişliğinin doğru belirlenmesidir. Bu uygulama genelde duvar genişliğinden her iki taraftan üç veya dört santimetre taşması istenerek üretilmektedir. Bu üretimde ürünlerin ham plakalarına profil ve alt kısmına mutlaka damlalık uygulaması yapılarak teslim edilmektedir. Bu şekilde ürünleri yüzeyine düşen yağmur ve su damlaları duvara ulaşmadan damlalıktan dışarı atılmaktadır. Bu yazımızda nelerden bahsedeceğimizi başlıklar halinde özetleyeceğiz. Ancak daha ayrıntılı bilgiler ve üretim koşullarını merak ediyorsanız mutlaka youtube kanalımızı izleyiniz.

İçindekiler;

  1. Andezit kaplama taşı
  2. Andezit kaplama taşı özellikleri
  3. Andezit kaplama taşı avantajları

Andezit Kaplama Taşı Özellikleri

Bu ürünün üretimi genelde plaklar halinde yapılmaktadır. Sabit istenilen kalınlık ve genişlikte üretimi yapılan plaklar istenilen boylarda kesimi yapılır. Bu kesim sonucunda bir boy, genişlik ve kalınlık olmak üzere üç değişenli bir andezit kaplama taşı üretimi yapılmış olur. Bu üretim sonucunda elde edilen ürün farklı işlemler sonucunda mucartalı veya kalibreli olmak üzere farklı işlemlere tabi tutulur. Bu işlemler sonucunda uygulamaya hazır mamül ürünler oluşması sağlanır. Ancak bu işlemler sırasında bilinmesi gereken ölçülerin ne olacağı ve ne şekilde karar verileceğidir. Gereksiz yere fazla genişlik maliyet olarak karşımıza çıkabileceği gibi ince bir kalınlık ise istenilen performans alınamayacaktır. Bizler uzman kadromuzun parçası olan usta, mimar ve mühendis arkadaşlarımızdan birini istediğiniz zaman istediğiniz adrese gönderip keşif yaptırıyoruz. Bu keşif sonrası detaylı fiyat ve uygulama tekniklerini sizlere aktarıp istediğiniz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Bu şekilde çalışmak sizlere andezit kaplama taşı hakkında detaylı bilgiye sahip olmanızı sağlarken bizlere müşteri memnuniyetiyle beraber kalite getirmektedir. Bu kalite uzun vadede geniş bir müşteri referansı oluşturmaktadır. Firmamız geniş referans ve bol uygulama örneklerine sahiptir. Üretimi yapılan ürünler uygulama konusunda farklı avantajlar sunmaktadır. Bir yaya kaldırımında aranan en önemli özellik kış aylarında kaymaması veya yaz aylarında sulandığında kaygan zemin oluşturmaması yanında uzun vadede bozulup deforme olmamasıdır. Bu gibi özellikleri andezit kaplama taşı tam olarak sağlamaktadır. Üretimi yapılan ürün ham maddesinin özelliği olan kaymaz ve yapışmaz yapısıyla yaya kaldırımlarında mutlaka kullanılmalıdır. Kış aylarında diğer rakipleri mermer veya granite oranla hiç kaymaz. Düzgün uygulama ve titiz işçilikle beraber detaylı yapılmış bir yaya kaldırımı hiç zaman deforme olmaz ve bozulmaz. Firmamız yılların deneyimiyle yaptığı bir çok uygulamayı referans olarak göstermektedir. Diğer bir durum ise kaldırım ve tretuvarlarda malzeme uygulamasında kot farklarının oluşturulmamasıdır. Yürüyüş esnasında insanlar algı gereği önüne bakmaz ve küçük kot farkında düşme olayı gerçekleşir. Bu durumların önüne geçilmesi için hem yüz uygulamalar gerekmektedir.uygulamada andezit kaplama taşı kullanılması bu kotların minimuma inmesini sağlayacağı gibi beton üretiminde kullanılan diğer ürünlerin aksine daha sağlıklı olacaktır. Bu ve bunun gibi bir çok avantajı beraberinde getiren ürün sağlamlığı ve deforme olmaması uygun fiyat avantajı sunmaktadır. Yazımızda özelliklerinden bahsettiğimiz andezit taşı hakkında daha kapsamlı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Andezit Kaplama Taşı Avantajları

Volkanik bir kayaç olan ham madde yapımında uygun yapılması ve doğru seçim sonucunda senelerce deforme olmaz ve ilk günkü gibi durmaktadır. Malzeme seçiminde mutlaka doğru ürün seçilmelidir. Farklı  bölgelerde çıkarılan taşlar andezit değildir. Bunu en çok uygulaması yapılmış ve sonrasında gittiğimizde bu farkı anlıyoruz. Referansı olmayan ham maddeler ilk başta aynı gözükmektedir. Ancak zamanla deforme olmaya ve bozulmaya başlamaktadır. Gerçek taş kesinlikle bozulmaz ve deforme olmaz.

Andezit kaplama taşı avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kaymaz yapıya sahiptir. Bu şekilde dış mekanda kullanımı yapılabilir.
  • Yapımı yapılan ürünler doğru işçilik sonucunda hep tek parça durur ve bozulmaz.
  • Yıllar geçtikçe bakım onarıma ihtiyacı yoktur.
  • Kolay temizleme yapılır. Bu sayede silim ve benzeri uygulamalar gerektirmez.
  • Beton ve diğer benzeri ürünlerde olduğu gibi zamanla aşınmaz.
  • Kimyasal yapıştırıcı ve çimento katkılı harç sayesinde kesinlikle sağlam durur.
  • Yapısı gereği harç ve yapıştırıcıya iyi tutunur.

Bunlar gibi bir çok özelliği olan andezit kaplama taşı daha kapsamlı bilgileri için bizimle iletişime geçiniz. Üretimini fabrikamızda yaptığımız ürünleri görmek ve numunesini istemeniz durumda kısa zamanda sizlere iletimini sağlayacağımızı söyleyebiliriz. Üretici olmamızın ve tek işimizin bu olmasında dolayı uygun fiyat ve garantili uygulamanın adresiyiz. Yazımızda bizlere eşlik ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir