Ürünlerimiz

Andezit Kaplama

Andezit Kaplama

Andezit Bordür Taşı

Andezit Bordür Taşı

Andezit Patlatma Taşı

Andezit Patlatma Taşı

Andezit Oluk Taşı

Andezit Oluk Taşı

 
andezit-basamak-tasi

Andezit Basamak Taşı

Andezit Parke Taşı

Andezit Parke Taşı

Andezit Mucartalı Kaplama Taşı

Andezit Mucartalı Kaplama Taşı

Andezit Bordür

Andezit Bordür

 

Andezit Basamak Taşı

Bir çok yapıda farklı yükseklikleri bir araya getirmeye ve bu alanlar arasında iletişimi güçlendirmek amacıyla merdiven veya diğer adıyla basamak uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalarda en dikkat edilmesi gereken bazı detayların yanında uygulama ve ürün üretiminde mutlaka dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur. Bu durumlara dikkat edilerek yapılan uygulamaların ömürlerine süre biçmek oldukça zor ve anlamsız olacağını belirtmekte fayda buluyoruz. Bir çok yapıda yüz binlerce yaptığımız andezit basamak taşı uygulamalarını inceleme fırsatı bulduğumuzda ürünlerin üretim süresi ve dış mekanlarda oldukça yaygın olarak kullanımı yapıldığını düşündüğümüzde bu ürünü incelemekte ve uygulaması yapılan alanları detaylı olarak irdelemekte fayda bulacağımızı ve uygulama yaptıracak kullanıcılara doğru yönü göstereceğini düşünmekteyiz. Bu kapsamda öncelikle üretimini yaptığımız ürünün ham maddesini anlamak ve sonraki adım olarak ham maddenin ürünün oluşumuna kadar geçen süreyi inceleyerek ürünü tanıma fırsatı bulacağız. Öncelikle bir doğal taşı anlamak ve avantajlarını masaya yatırmak için o ürünün ham maddesini iyi tanımak ve ona göre ürünü karşılaştırmak gerekmektedir. Bu doğrultuda öncelikle ürünün ham maddesini ve andezit olarak üretimi yapılan ürünün hangi şartlarda üretildiği anlatacağız. Bu başlığın ardından ürünün ebatları ve fiyatları nelerdir? Bu soruların cevabını vereceğimiz gibi ürün fiyatları karşılaştırması sırasında ürünün birimlerini anlamak ve ona göre sınıflandırma yapılması gerektiğini sizlere detaylı olarak anlatacağız. Bunun yanında ürünün hangi ebatlarda hangi fiyatlara satılması gerektiği gibi bir çok detayı anlatacağız. Bu şekilde ürün hakkında detaylara sahip olacaksınız. Bunun yanında ürünün ham madde kalitesi kadar ürünü uygulayacak ustanın işin ehli olması oldukça önemlidir. Uygulama ne kadar iyi olursa o derece ürünün ömrü uzayacak ve işlevini bir o kadar sürdürecektir. Bundan dolayı bizler andezit taşı uygulama işlerinde genelde anahtar teslimi işler yapmakta olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu şekilde üretimini yaptığımız ürünü yerine koyarak baştan sona kadar bütün süreci devam ettirmiş oluyoruz. Bu şekilde bütün iş tek kalemde yapılmakta ve sorunların bir merkezde çözümü yapılmış olmaktadır. Üretimi yapılan her doğal taş için farklı kullanım alanları ve bu kullanım alanlarına göre ebatların oluştuğunu bir çok belirtmiştik. Bundan dolayı kullanıcılar ürünlerin tercihlerini yaparken mutlaka ebatların doğru belirlendiğinden emin olmalıdır. Bir andezit basamak ile kullanımı duvar olan taşın kalınlığının ve ebatlarının aynı olmasını beklemek doğru değildir. Duvar uygulamalarında önerimiz genelde üç santimetre kalınlığın geçilmemesi yönündeyken zeminde en az üç santimetre kalınlığı önerdiğimizi belirtmekte fayda buluyoruz. Bu konu hakkında daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Andezit Basamak Taşı Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Bir çok doğal taşın üretimindeki kalite kadar onun uygulayıcı ustanın aynı deneyim ve kaliteyi özenle birleştirmesi oldukça büyük öneme sahiptir. Bir yapı malzemesi kendine has özellikleri ve bu özellikleri çerçevesinde ortaya çıkan uygulama alanları ve uygulama teknikleri bulunmaktadır. bu kapsamda incelemesinde bulunduğumuz andezit basamak taşı için uygulama alanı genelde dış mekanlar ve iç mekanlarda farklı teknikler kullanılarak yapıldığı bilinmektedir. Bu kapsamda öncelikle dış mekanlarda kullanımı yapılan ürünlere ne gibi işlemeler yapıldığını inceleyelim ve bu işlemeler ışığında ürünlerin uygulama şekilleri nelerdir? Bunları detaylı olarak irdeleyelim. Öncelikle dış mekanlarda kullanımı yapılan ürünlere mucartalama, kumlama, patinato ve silim gibi çeşitli uygulamalar yapıldığı bilinmektedir. Bunlardan en sık yapılanı mucartalama ve kumlamadır. Bu işlemler ile ürünlerin yüzeyinde delikler oluşmakta ve bu ise ürünün kaymaz yapısını artırarak hiç kaymayan bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda kumlama ve mucartalama işlemi yapılan her andezit basamak taşı için bir sonraki adım pah veya profil işlemini yaptırmak olmalıdır. Bu adımda bantlı sistem kullanılarak uygulama yapılan makinemize ürünler plak ve kumlama işlemi yapılarak sevk edilir. Bu sevk işlemi ardından ürünler iki personelimizin yardımıyla bantlı sisteme dahil edilmektedir. Bu dahil edilme ile ürünlere öncelikle pah ve sonrasında profil işlemi yapılarak son nihai ürün çıkışından ürünlerin çıkması sağlanmaktadır. Ancak bu ürünlerde ilk aşamada plaklar halinde üretime tabi tutulduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Bu plakaların boyutları tamamen ustaların verdiği boyutlara göre kesime tabi tutulmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ölçülendirmenin doğru ve eksiksiz olarak yapılmasıdır.  Öncelikle uygulama yapacak ustalar ürünlerin rıht yani alın yüksekliği vererek ölçü almaya başlaması gerekmektedir. Bu işlemin ardından kaç metre tül ürün gerekli olduğunu hesaplayarak ona göre ürün siparişi girilmesi doğru sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bu noktada unutmayalım üretimi yapılacak andezit basamak için birim olarak metre tül kullanılmaktadır.  Kullanımı yapılan metre kare oldukça yanlıştır. Bu noktada mutlaka metre tül olarak sipariş verilmesi doğru sonuçların çıkmasını sağlayacaktır. Bu noktadan sonra ürünlerin ebatları belirlenerek siparişleri verilmektedir. Öncelikle verilen ürün ebatlarını ortalama olarak inceleyelim.

ÜRÜN ADIEBATLARIPALET METREJIPALET AĞIRLIĞISİPARİŞ TESLİM SÜRESİBİRİMİ
ANDEZİT BASAMAK TAŞI3*30*SB/ST120 MT2850 KG5 İŞ GÜNÜMETRE TÜL
ANDEZİT BASAMAK TAŞI3*32/34*SB/ST100 MT2750 KG5 İŞ GÜNÜMETRE TÜL
ANDEZİT BASAMAK TAŞI3*40*SB/ST78 MT2800 KG7 İŞ  GÜNÜMETRE TÜL
ANDEZİT BASAMAK TAŞI4*30*SB/ST95 MT2750 KG5 İŞ GÜNÜMETRE TÜL
ANDEZİT BASAMAK TAŞI4*32/34*SB/ST90 MT2600 KG5 İŞ GÜNÜMETRE TÜL
ANDEZİT BASAMAK TAŞI4*40*SB/ST65 MT2500 KG7 İŞ  GÜNÜMETRE TÜL
ANDEZİT BASAMAK TAŞI6*30*SB/ST30 MT2800 KG7 İŞ GÜNÜMETRE TÜL
ANDEZİT BASAMAK TAŞI6*32/34*SB/ST25 MT2750 KG7 İŞ GÜNÜMETRE TÜL

NOT: Ürün teslim süreleri ürün ebatları ve iş yoğunluğuna göre değişiklikler göstermektedir.

Bu şekilde ürünlerin ebatlarını görmekteyiz ancak üreticisi olduğumuz andezit taşı için istenen her türlü ara ölçüde üretim yaptığımızı belirtmekte fayda buluyoruz. Bu konu hakkında daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Andezit Basamak Taşı Ebatları Seçimi

Bir çok uygulamada karşımıza çıkan ürünlerin ebatlarında sorunların oluşması durumu ne yazık ki doğal taşlarda çok daha fazla karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ürünler hakkında kapsamlı bilgilere sahip olmamı durumu olduğu gibi kullanılacak alanın analizinin iyi yapılmaması gösterilmektedir. Bu doğrultuda bizler üretimi yaptığımız ürünler hakkında bilgileri sizinle paylaşarak ürünlerin analizlerini sizinle paylaşacağız. Öncelikle doğal taşların her birinin farklı dayanım koşullarına karşı farklı davranışlar sergilediğini belirtmekte ve andezit basamak taşı uygulamalarında ise bütün uygulamalardan farklı durumların olduğunu söylemekte fayda buluyoruz. Bu kapsamda öncelikle uygulama yapılacak alanı incelemek çok daha doğru olacaktır. Bir iç mekanda kaplama malzemesi olarak kullanımı yapılacak ürün için kalınlığın seçimi üç santimetre olarak tercih edilmesi doğru sonuçların ortaya çıkmasına vesile olacaktır. Ancak tarihi konuklarda yada konak içerisinde kademeleri birleştirmek ve sadece merdiven taşı olarak kullanımı yapılan ürünleri incelediğimizde kalınlığın on beş santimetre kadar çıktığını görmekte olduğumuzu söylemekte fayda buluyoruz.  Bundan dolayı kullanımı yapılacak alanın ustalar tarafından seçilerek uygulama yapılacak olması oldukça büyük önem arz etmektedir. Bununla dış mekanlarda kullanımı yapılacak ürünleri incelediğimizde genelde üç veya dört santimetre kalınlığında ürünlerin kullanımı yapıldığı bilinmekte olup bununla beraber genişlik olarak en az otuz santimetre kullanımı yapılması büyük önem arz etmektedir. Bununla beraber en önemli bir başka nokta ise ürünlerin alın taşı dediğimiz bölümün doğru ebatlarda taşlardan seçilerek uygulama yapılması durumudur. Bu kapsamda iki santimetre yükseklik farklı on merdiven taşında yirmi santimetre fark atmakta olup olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı andezit basamak için alın taşı alımında alt kot ve üst kotun yükseklik farkı çıkarılmalıdır. Bu çıkarılma tamamlandıktan sonra tahmini basamak sayısı belirlenmelidir. Bu belirleme işlemi yapıldıktan sonra yükseklik farkına basamak sayısına bölme işlemi sonrasında kaç santimetre yükseklik farkı olacağı karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber örnek olarak yirmi santimetre yükseklik çıkması durumunda bu yükseklik farkı malzemenin kalınlığı çıkarılması sonucunda alın taşının yüksekliği karşımıza çıkacaktır. Bu hesaplama ile kolaylıkla andezit basamak taşı ölçüleri elde edileceği gibi alın taşı ortaya çıkacaktır. Bu şekilde uygulama yapmak doğru sonuçları ortaya çıkmasına vesile olacaktır. Bununla beraber uygulamada mutlaka uyulması gereken durumların olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bununla beraber fazla yüksek olması veya genişliğin az olması durumunda düşmeler oldukça fazla olacaktır.  Bundan dolayı doğru ebatları kullanmak oldukça önemlidir. Bu doğrultuda daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen arayınız.

Andezit Basamak Taşı Fiyatları Nedir?

Bir çok ürün için farklı ebatlar ve bu e batlar ışığında üretim maliyetleri ortaya çıkmaktadır. Ancak en sık üretimi yapılan ve yapılarda kullanımı yapılan doğal taşları inceleme fırsatı bulduğumuzda bu ürünlerin daha çok maliyetleri ışığında birim fiyatlarının oluştuğunu gözlemlemekteyiz. Bu kapsamda yazımızda andezit basamak taşı fiyatları konusunda tüm bilgileri ve fiyat karşılaştırması yapılırken ne gibi detaylara dikkat edilmesi gerektiğini yazımızda yer vereceğiz. Öncelikle bu ürünün alın taşı oldukça önem taşımaktadır. Bu taşlar genelde basamağın kaç santimetre yükseklikte yer alacağını belirlemeye yaramaktadır. Bundan dolayı bu taşların ölçüleri alınırken çok dikkatli ve hassas alınması gerekmektedir. Üretimi yapılan ürünlerin bizler genelde birim fiyatlarını verirken metre tül kullanmakta ve alın taşı dahil fiyatlar vermekteyiz. Bunun yanında ürünlerin mutlaka tek tarafı pahlı veya profilli olma durumuna göre fiyatlarımızı sizlere sunmaktayız. Ancak bunun yanında bir çok üretici bu ürünleri fiyatlara dahil etmeyip uygun fiyat algısı yaratmaktadır. Bunun için mutlaka andezit basamak taşı ürünlerinin bu uygulamalar yapılmış halini almaya özen göstermelisiniz. Üretimi yapılan plak ürünlerin uzun boylu olanların seçilerek basamak taşı olarak kullanımı yapılması önem arz etmektedir. Bunun dışında ürünlerin üzerine yapılacak olan her türlü uygulama ayrı fiyatlandırılması gerekmektedir. Bunun bu şekilde bilinerek ürünlerin siparişi verilmesinde fayda bulunmaktadır. Bunun dışında ürünlerin sevkiyatı ürünlerin sağlam gelmesi için önem arz etmektedir. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda üretimini yaptığımız her ürün için öncelikle paletleri sarmakta ve sarılı paletleri çember ile bağlayarak sevk ile işlemine tabi tutmaktayız. Bu şekilde ürünlerin kaymasını ve dağılmasını engellemiş olacağız. Üretimini yaptığımız her andezit basamak taşı için en temel görevimizin bu olduğunu belirtmekte fayda buluyoruz. Bu konu hakkında ve üretimi yapılan tüm ürünlerimiz için fiyat teklifi istemek için hemen bizleri arayınız.