ANDEZİT BASAMAK TAŞI

Genelde yapı girişlerinde v kot farkı olan bölgelerde yapımı yapılan basamak uygulaması farklı malzeme türleriyle kaplanır. Bu malzemeler iç mekanlarda farklı olurken dış mekanda kaymasını engelleyen malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin başında andezit taşı gelmektedir. Bu malzeme dış  mekanlarda yaygın kullanım alanlarına sahiptir. Bundan dolayı bir çok alanda kullanımını görmek mümkündür. Bu kullanım alanları farklı ebatlar ve metrajlarda değişmektedir. Yapısı gereği kış aylarında yada su ile ıslatıldığında kaymayan andezit bu özelliği ve deforme olmayan yapısı sayesinde bir çok yapıda kullanımı yapılmaktadır.

Bu kullanımlar sırasında önemli olan doğru uygulama ve doğru ölçülerdir. Merdiven uygulamasında önemli olan iki basamak arasında oluşacak kot farkıdır. Kullanımını yapan yayalar bu kotun iyi hesaplaması gerektiğini bilir. Yanlış hesaplanmış andezit basamak taşı kotu kullanıcılar için zor kullanım alanları sunar. Bu ise kullanımda zorluklar ve ileri seviyede sakatlanmayı beraberinde getirmektedir.

Yazımızda bunların nasıl ölçülendirilmesi gerektiği ve nasıl uygulama yapılması gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Andezit Basamak Taşı Fiyatı

Bir yapı malzemesinin üretim koşullarına göre farklılıklar gösteren maliyetleri ve bu maliyetler ışığında oluşun birim fiyatları bulunmaktadır. Bu kapsamda öncelikle üretimini yaptığımız andezit basamak taşı için oluşan maliyetleri ve buna bağlı birim fiyatlarını inceleyerek işe başlamakta fayda buluyoruz. Öncelikle çıkarılan her maden için bir maden sahası ve buna bağlı olarak yapılan harcamaları göze almak gerekmektedir. Bu doğrultuda harcamaların ana ilk kademesini maden sahalarında yapılan harcamalar almaktadır. Bu kapsamda maden sahalarını incelemek gerekmektedir. Bu alanlarda yapılan harcamalar öncelikle hem madenin kalitesini hem de birim olarak ürünün maliyetlerinin oluşmasında ilk kademeyi oluşturmaktadır.

Maden sahası ne kadar el verişli olduğu maliyetleri ve ürünlerin kalitesini etkileyen en temel nedenlerin başında yer almaktadır. Bu kapsamda bizler kendi maden sahalarımızdan çıkardığımız kendi ham maddelerimizi kendi fabrikamızda işleyerek ürünlerin üretimini yapmaktayız. Öncelikle bir andezit basamak taşı üretimini incelediğimizde bu ürünün ham maddesi uzun ancak genişlik olarak orta boylarda olması gerekmektedir. Bunun nedeni üretimi yapılacak ürünün boyları uzun olması gerekmektedir.

Bunun yanında en olarak yüksek olması durumunda kaldırma ve kesme işlemi oldukça zor olacağı gibi ürünün kesim verimi için olumsuz etki uyandıracaktır. Bunun yanında üretimi yapılacak ürünlerin her birine mutlaka pah veya profil işlemi mutlaka yapılmalıdır. Bunun nedeni nedir? Bu sorunun cevabını kullanım yapıldığında anlamak çok daha kolaydır. Pahsız veya profilsiz olarak üretimi yapılan plaklar bu haliyle kullanılırsa sivri köşelerin oluşması yaralanmalara neden olmaktadır. Bundan dolayı bizler bu işlemi mecburi koyup andezit basamak taşı fiyatları verirken bu işlemler dahil fiyatlar vermekteyiz. Bunun yanında ürünlerin üzerine farklı uygulamalar yapmaktayız. Bunların başında mucarta veya kumlama işlemi gelmektedir.

Aslında iki uygulamada aynı işlevi yerine getirmektedir. Bu kapsamda bu uygulamalar yapılacağı ürünlerde birim fiyatlarda değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı özellikle bu uygulamalar yapılacağı zaman belirtilmesinde fayda bulunmaktadır. Bunun yanında ürünlerin alın taşı diye adlandırdığımız kısmı genelde düz ve hiçbir işlem yapılmadan satışa sunulmaktadır. Bizler kullanıcılarımıza özellikle ürünlerin farklı renklerde basamak ve alın taşı renkleri tercih etmesini önermekteyiz. Bu şekilde ürünlerin daha iyi durduğunu söyleyebiliriz.

Ürünlerin üretiminde genelde kırmızı renk için farklı fiyatlar verilmektedir. Ancak bizler kendi ürünlerimizi ürettiğimiz için hiçbir fiyat farkı koymadan andezit basamak taşı fiyatları konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Bunun yanında öncelikle ebatları konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Hazırlayacağımız tabloda ürünlerin ebatları hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız.

SIRAÜRÜN CİNSİÜRÜN ADIYAPILAN İŞLEMLEREBATLARBİRİMİFİYAT FARKI
1ANDEZİTBASAMAK TAŞIPAH/PROFİL3*30*SBMETRETÜLSTANDART
2ANDEZİTBASAMAK TAŞIPAH/PROFİL4*30*SBMETRETÜLSTANDART
3ANDEZİTBASAMAK TAŞIMUCARTALI3*32*SBMETRETÜL10 TL / 20 TL
4ANDEZİTBASAMAK TAŞIKUMLAMALI4*32*SBMETRETÜL10 TL / 20 TL
5ANDEZİTBASAMAK TAŞIPATİNATOLU3*32*SBMETRETÜL15 TL / 25 TL
6ANDEZİTBASAMAK TAŞIPAH/PROFİL4*32*STMETRETÜLSTANDART
7ANDEZİTBASAMAK TAŞIPAH/PROFİL3*32*STMETRETÜLSTANDART

NOT: Ürünler hakkında detaylı bilgiler ve fiyatları hakkında detaylar için hemen arayınız.

Üretimi yapılan ürünleri incelediğimizde öncelikle genelde dört ve üç santimetre kalınlığında ürünler tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise ürünlerin dayanım dereceleri yeterli gelmektedir. Bunun yanında andezit basamak taşı incelemelerinde aktaracağımız bilgiler bu kapsamda incelenebilir. Üretimini yaptığımız her ürün için öncelikle plakların oluşmasıyla işe başlandığını belirtmekte fayda buluyoruz.

Bu konu hakkında kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Andezit Basamak Taşı Kot Alımı

Tanımı farklı iki kotun arasında iletişimi sağlayan yapı elemanı olarak tanımlanabilecek merdiven bu iki kot arasını yatayda ve düşeyde geçmeyi sağlamaktadır. Bu uygulama sırasında önemli nokta yükseklik oranıdır. Uygulaması yapılan andezit basamak taşı ile beraber yüksek olan oran kullanıcılar açısından doğru bir kullanım alanı oluşturmaz. Engelli insanlar veya yaşlılar için kullanışsız ve ölü alan olma özelliği taşımaya başlayacaktır. Bundan dolayı yükseklik oranı teraziyle uygulama kotu alındıktan sonra ilk başlangıç noktası arasındaki oran on beş santimetre ile bölümünde basamak sayısı çıkmaktadır.

Bu noktada on beş santimetre andezit basamak taşı yüksekliği olarak kabul edilir. Bu oran basamak genişliği bölünmesiyle basamak yüksekliği bulunmuş olacaktır. Bu ayarlama titizlikle yapılmalıdır. Aksi durumda kullanışsız ve kullanımı zor olacak merdiven uygulamaları olacaktır. Bu uygulama ikinci önemli olan nokta basılacak alanın genişliğidir. Bu bölge minimum yirmi beş santimetre olmalıdır. Aksi durumda kullanımı zor olacaktır. Genişlik maksimum kırk santimetre olması önerilecektir. Bu şekilde kaymaya bağlı düşmeler ve maliyet minimumda tutulmuş olacaktır. Diğer bir önemli konu ise kış aylarında kaymaya bağlı sakatlanmalardır. Bu noktada merdiven uygulamalarında andezit basamak taşı uygulanmalıdır.

Bilindiği gibi bu malzeme kış ve yazlarında yapısı gereği hiçbir şekilde bozulmaz ve kaygan yüzey oluşturmaz. Malzeme zamanla kesinlikle deforme olmaz ve kış aylarında kesinlikle bozulmaz. Bu şekilde bu kullanım kullanıcıya kolaylık sağlayacaktır. Yaya kullanımı fazla olan dış zeminlerde kış aylarında yağan kar ve buz oluşumu alanın kayganlaşmasını sağlamaktadır. Bu kaygan alan kış alanlarında yayaların düşmesine ileri seviyede sakatlığa kadar neden olmaktadır. Bundan dolayı bu alanlar kaymaz ve kış aylarında dayanımı yüksek malzeme kullanılmalıdır. Bundan dolayı andezit basamak taşı kullanılır.

Bu kullanım sayesinde insanlar güvenli bir şekilde basamak kullanımı yapmaktadır. Daha detaylı ve kapsamlı tüm bilgiler için lütfen yazımızın devamını ve blog yazılarımızı okuyunuz.

Uygulama konusunda bizlerle çalışmak için ücretsiz keşif imkanımızdan yararlanabilirsiniz.

Andezit Basamak Taşı Üretimi

Üretimi yapılan tüm doğal taşların her biri için ifade etmek isteriz ki farklı üretim süreçleri olsa dahi ana çerçeve ham blokların işlenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bizler üretici ana firma olarak bu başlığımızda ürünlerin maden sahalarından başlayarak  uygulama hazır plaklara kadar tüm süreçleri ele alacağız. Üretimler için özel durumlar ve farklı bilgiler için bizleri arayabilirsiniz.

Öncelikle üretimi yapılan plakların her biri için farklı blokların kullanımı yapıldığını ifade edebiliriz. Öncelikle maden sahalarını ele almak gerekirse bizler ham blokları öncelikle kademeli sistem ile çıkarmakta ve bu sistem ile andezit taşı maden sahalarından çıkarılmasını sağlamaktayız. Ürünlerin ham maddeleri kalite için oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu durumu açıklamak gerekirse ham madde ne kadar sağlam olursa ürünler bir o kadar sağlam ve dayanımı yüksek olarak bizleri karşılar.

Üretimi yapılan ham plakların genelde basamak taşları için boyları oldukça uzun olduğunu ifade edebiliriz. Bu durum bizlere farklı zorluklar sunmakta olup maden sahası elverişli olduğunda avantajları yanında getirecektir. Bu kapsamda ifade etmek isteriz ki ürünlerin her biri için maden sahaları hem ekonomik hem de üretim kolaylığı anlamında fayda sağlamaktadır. Bizler öncelikle andezit basamak taşı anlamında ürünlerin üretim detaylarını bu başlığımızda detaylı anlatacağız. Yazımızı mutlaka dikkatli okuyarak daha fazla bilgi ve doğrudan fabrikadan ürün temini yaparak en uygun fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

Bizler ifade etmek isteriz ki ürünlerin üretimlerinde ilk önemli nokta ürünlerin ham madde bloklarının uzun ve tek parça olarak tercih edilmesidir. Bizler bu noktada ürünlerin blokları kendi fabrikamızda stoklayarak ürün boylarına göre üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Üretimi yapılacak andezit basamak taşı için bizler ilk olarak blokların en ve kalınlığını istenilen ölçülere uygun olarak üretmekteyiz. Bu üretim şekli ile ürünlerin istenen ölçülere sahip plakları oluşması sağlanmaktadır.

Bizler bu noktadan sonra ürünlerin boylarına yönelerek bunları istenen ölçülere sahip olarak üretmeye başlamaktayız. İstenen boylarda kesim yapıldıktan sonra ürünlerin pah veya profil işlemine tabi tutulmak üzere diğer makinemize sevkiyatı yapılmaktadır. Bu sevkiyat sonrasında ürünlerin profil işlemleri için bizler iki personelimizi kullanmakta olup farklı bir makinede üretim yapmaktayız. Ham plakların makinenin başından koyulması ile ürünlerin ilk olarak pah işlemi yapılması ve sonrasında profil işlemi yapılarak üretimi tamamlanmaktadır.

Bazı ustalar bu işlemi yaptırmak istememekte veya kendisi yapacağını ifade etseler dahi ifade etmek isteriz ki andezit taşı oldukça sert ve bu işlemlere karşı dayanıklıdır. Bu işlemlerin el ile yapılması imkansızdır. Bunun yanında ham ve sivri köşeli olarak kullanımı yapılmasın bir o kadar yanlış olduğunu söyleyebiliriz. Plakların sert ve sivri olarak kullanımı yapılması durumunda düşmeye bağlı olarak ağır yaralanmaların oluşmasına neden olmaktadır. Bizler bundan dolayı mutlaka yapılmasını önermekteyiz. Ana üretim şeması bu şekilde olan ürün için farklı paletleme süreci işlemektedir.

Bizler öncelikle ifade etmek isteriz ki üretimi yapılan tüm ürünlerin palet olarak satışlarını yapmaktayız. Bu satışlarda önceliğimiz ürün ve taşıyan aracın güvenliğini ön planda tutmaktır. bu kapsamda ifade edebiliriz ki ürünlerin her biri için mutlaka kilit modeli ile ürünlerin dizilimini yapmaktayız. Bununla beraber ürünlerin her palet için mutlaka streç ile sarma ve buna bağlı olarak mutlaka çember ile bağlantı yapmaktayız. Bu şekilde üretimi yapılan andezit taşı istenilen bölgelere güvenli bir şekilde sevk edilmektedir.

Üretimi hakkında bu şekilde kısa bilgiler verebildiğimiz ürün için ifade etmek isteriz ki fabrikadan başlayarak maden sahasına kadar tüm süreci tek elde toplayarak işlerimizi sürdürmekteyiz. Böylece ürünleri minimum maliyet ile elde ederek siz değerli müşterilerimize en uygun fiyat ile andezit basamak taşı sevkiyatı sunmaktayız. Ürünler hakkında daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Andezit Basamak Taşı Uygulaması

Bu ürünün uygulaması diğer ürünlerin uygulamasından farklı olarak rıht taşı ile uygulama yapılır ve ilk konulan parça tüm parçalarla koordineli çalışır. Bu uygulamada merdiven kaplaması olacak andezit basamak taşı önce rıht parçası konulur. Sonrasında bu parçanın malzemeyle ilişkili bölgesine kimyasal yapıştırıcı sürülmesi gerekmektedir. Bu sürülen kimyasal yapıştırıcı malzemenin yanlarından çıkması durumunda kesinlikle sünger ile hemen silinmelidir.

Malzeme uygulamasında çimento katkılı harç ve şerbet mutlaka kullanılmalıdır.  Şerbet özellikle tüm harç ile ilişki kurmalıdır. Rıht taşı kimyasal yapıştırıcı sürülmelidir. Uygulaması yapılacak andezit taşı arka kısmına çimento ile birbirini tutması için kimyasal yapıştırıcı sürülmelidir. Bu şekilde uygulaması yapılan ürün eğimi kendinden önceki basamağın üstüne doğru olmalıdır. Aksi durumda kış aylarında veya merdiven yıkandığında su birikimi oluşacaktır. Tüm bu bilgiler ışığında istenilen tüm ebat ve metrajlarda andezit basamak taşı üretimi yapan fabrikamız istenilen her yere sevkiyat yapmaktadır.

Bütün bu bilgiler ve detaylar için hemen arayabilir ve ücretsiz keşif imkanımızdan yararlanabilirsiniz.