ANDEZİT BORDÜR

Bu ürünün üretimi ve ebatları farklılık göstermekle beraber istenilen ebatlarda üretim yapılmaktadır. Genelde kullanımı yapılan ölçüler olmakla beraber yol kotu ve andezit kullanım amacı ebatlarında belirleyici unsur olmaktadır. Bu ürün tretuvar,yaya kaldırımı ve bir çok uygulamada son bitiş noktasında kullanımı yapılır. Bu noktalar genelde tüm uygulamayı tutan bağlayan bölgelerdir. Bu bölgelerde başlayan çözülme yada dağılma tüm alanı etkilemektedir. Bundan dolayı uygulamasında büyük titizlik gerekmektedir. Bu noktada uygulamaya özgü teknikler ve detaylar kullanılmalıdır. Bu ürün kimi zaman duvar yapımında kimi  zaman zemin ayrımında kullanımı yapılırken merdiven basamağı yapımında kullanıldığı olmuştur. Bundan dolayı andezit bordür ebatları her uygulamada değişiklik göstermektedir. Ancak her uygulamada doğru ebatlar kullanımı maliyetleri aşağı  indirdiği gibi uygulamada kolaylık sağlamaktadır. Bundan dolayı işin ustası ekiplerin metraj ve ebatları çıkarması uygulama ve malzeme tedariğine fayda sağlayacaktır. Bu konuda ekibimizin parçası olan mimar ve mühendis arkadaşlarımız ücretsiz olarak keşif ve detaylandırma yapmaktadır. Kullanımı andezit bordür taşı için en önemli konu ürünlerin ebatlarının ne olacağı durumudur. Kullanımı yapılacak alanın hangi koşullarda hangi vazifeyi yerine getireceği bizler için oldukça kıymetli ve oldukça önemlidir. Çünkü alanlara özgü çalışmalar oldukça verimli alanların oluşmasını ve kullanımı yapılacak ürünlerin uzun süre görevini yerine getirmesini sağlayacağını unutmamak gerekmektedir. Bu kapsamda bizler öncelikle ürünlerin kullanımı yapılacak alanları inceleyerek işe başlamakta ve bu noktadan sonra ürün ebatlarına karar vermekteyiz. Bu durumu en iyi deneyimli ustalarımız ve bunlar ile birlikte kontrolleri sağlayan mimar arkadaşlarımız sağlamaktadır. Bu noktadan sonra üretimi yapılacak ürünlerin pah veya profil işlemine tabi tutulması oldukça kıymetli olduğunu bildirmekte fayda buluyoruz. Bu işlemlerin her hangi birisinden birini yaptırmak oldukça önemlidir. Bu işlemler son bitiş noktasının sivri yüzey bırakmadan oval veya yassı olmasını sağlamaktadır. Bu yassılık veya oval kısım düşmelerde yaralanmaların büyük oranda önüne geçmektedir. Bu şekilde andezit bordür taşı üretimi ta anlamıyla yapılmış olacaktır. Bu konu hakkında veya ürünlerin birim fiyatları konusunda hemen bizleri arayabilirsiniz. Üretimi yapılan ürünlerin doğrudan satışları fabrikalarımızdan aracısız olarak yapılmaktadır.

Andezit Bordür Taşı Fiyatları

Bir çok yapı malzemesinin kendi maliyetleri ışığında birim fiyatları oluşmaya başlamaktadır. Bir çok ürünün ilk öncelikle hangi ham madde kullanımı yapılacağına göre fiyatları ve buna bağlı olarak birimleri değişmeler yaşamaktadır. Bu kapsamda öncelikle üretimini yaptığımız ürün olarak karşımıza çıkan andezit bordür taşı fiyatları konusunda bizler direk fabrikadan satışlar yaparak ürünlerin maliyetlerini en dip seviyelerde tutarak ürünlerin kullanıcılara en uygun şekilde iletilmesini sağlamaya çalışmaktayız. Bu kapsamda öncelikle bu ürünün uygulamasında ve siparişlerinde hangi birimin kullanımının yapılması gerektiği oldukça kıymetli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda bizler üretimini yaptığımız her bir ürün için birim olarak metre tül ölçüsünü kullanmakta olduğumuzu belirtiyoruz. Bu birim bir metre taşın fiyatlandırılması durumu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber ürünlerin uygulaması durumunda yine aynı birimin kullanımının yapıldığını belirtmekte fayda buluyoruz. Bu kapsamda üretilen her birimde ürünlerin mutlaka pah veya profil işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Bir çok kullanıcımız aldığı fiyatlarda pah veya profil işleminin hariç tutulduğunu belirtmektedir. Bu durum oldukça yanlıştır. Bizler vermiş olduğumuz andezit bordür taşı fiyatları tekliflerinde mutlaka pah veya profil işlemi dahil fiyatlandırma yapmaktayız. Bunun nedeni bu ürünün bu uygulamalar olmadan kullanımının oldukça yanlış olduğunu düşündüğümüzden kaynaklanmaktadır. Bu doğrultuda uygulamalarda kullanıcılar bu durumu mutlaka irdelemeli ve bu özellikleri araması gerekmektedir. Bununla beraber ürünlerin ebatları üretim koşullarını doğrudan etkilemekte ve aynı şekilde ham madde kullanımını olumlu ya da olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu konu hakkında kimi zaman müşterilerimiz ürünlerin ham maddelerini inceleyerek ürün siparişi verme ve ürün fiyatlarını buna göre tayin etme durumları olmaktadır. Ancak bu durum oldukça yanlıştır. Bunun nedeni bir on kilograma sahip ürünü kaldırmak ile yüz kilograma sahip ürünü kaldırmak aynı zorluk derecesine sahip değildir. Bu durum üretim sırasında personelimizin aynı hızda aynı ürünü kesme durumunu etkilemekte olup andezit bordür taşı fiyatları bu kapsamda etkilenmektedir. Bununla beraber üretim sırasında on santimetre kalınlık ile on beş santimetre kalınlığa sahip bir ürünün kesim süresi aynı doğrultuda değişiklik göstermemektedir. Bu durumlar ürünlerin birim fiyatlarını oldukça fazla bir şekilde etkilemektedir. Bununla beraber andezit bordür taşı fiyatları nakliye hariç olarak fiyatlandırması yapıldığını belirtmek isteriz. Bu durumun sebebi nakliye fiyatlarında yaşanan fiyat oynaklığının yanında her bir şehir için farklı fiyatların yaşanmasından dolayıdır. Ancak bizler bu durumun önüne geçebilmek için devam çalıştığımız nakliyeciler ile görüşerek en uygun fiyata taşımacılık yaptırmaya çalışmaktayız. Bu konular hakkında ve ürünler hakkında kapsamlı bilgiler için hemen bizleri arayınız.

Andezit Bordür Ebatları

Malzemenin kullanım alanı ve ihtiyaç duyulan özelliğe göre her türlü doku, renk ve ebatta üretim yapmak mümkündür. Ancak bu durum andezit bordür üreticisi firma için geçerlidir. Bu ürünleri üretimini yapmayan bir firma genelde toplama adını verdiğimiz malzemelerin satışını yapmaktadır. Bu durum şöyle olmaktadır. İş biriminde toplanan malzemelerin satışı olarak gösterilebilir. Buda yeni yapılan bir iş için tercih edilecek bir durum değildir. Bu yüzden şantiye sahasında ölçüleri alınmış ve uygun ebatlarda ürünlerin kullanımı daha doğru olacaktır. Bu şekilde kullanımı yapılan ürün işlevini tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaktır. Malzeme ebatları genelde kalınlığı on santimetreden başlamaktadır. Çim bordürü adı verilen andezit taşı cindi genelde villa girişleri yada yük gerektirmeyen alanlarda kullanılır. Bu ürünün genel ortaya çıkmış ebatları 10*15*50 boyutlarıdır. Bu boyutlar andezit bordür için kabul görmüş ölçülerdir. Bu ölçüler kullanımı on beş santimetre genişlik olarak göz önüne çıkmaktadır. Boyu değişkenlik göstermiş olsa dahi satış birimi metre tül olarak göz önüne çıkmaktadır. Bundan dolayı genelde elli santimetre boy kullanılır. Diğer en yaygın ebat ise 10*20*50 bu ebat ise tek farkı genişliği fazla olmasıdır. Bu kullanımda yol ve tretuvar arası ayırma işlemi yapacak bordür için önerilir. Genişlik fazla olması malzemenin dik kullanımda alt zemine girmesi içindir. Firmamız üretimini yaptığı andezit bordür ile istenilen metraj ve ebatlarda üretim yapmaktadır. Fabrikamız son teknoloji kesim makineleri ile istenilen ürünleri üretmektedir. Başka yaygınlaşmış ebatlar ise 15*25*50 boyutlarıdır. Bu ise araç yoğunluğu fazla ve yaya kaldırımlarında kullanılır. Başka bir ebat ise 15*30*50 bu ebat ise genelde otuz santimetre genişlik zemine gömülü halde uygulanır. Son olarak yaygın diğer ebat ise 15*40*50 ebatlarında üretim yapılan andezit bordür diye söylemek mümkündür. Bu ebat genelde kırk santimetrelik alan yatık halde kullanılır. Bu şekilde uygulamalar yapılır. Firmamız istenilen ebat ve metrajda üretim yapmaktadır. Bunun için bizimle iletişime geçip ücretsiz keşif veya fiyat teklifimizi alabilirsiniz.

Andezit Bordür Metrajı

Uygulaması yapılacak alanda ilk yapılması gereken alan hakkında kesin bilgilere ulaşmaktır. Bunun için ekipler öncelikle metraj çalışması yapmaktadır. Bu çalışma işin en önemli noktalarından biri olduğu söylemek  yanlış olmaz. Doğru metraj malzeme kullanımı bu bağlı uygulama işçiliği ve sevkiyat giderinde kayda değer ilerleme sağlamaktadır. Bundan dolayı şantiyelerde andezit bordür metraj çıkarımı ve tercihleri çok değerlidir. Kullanımı yapılacak ürünün metre tül metrajıyla kullanıldığı bilinmeli ve buna göre metraj çıkarılmalıdır. Fazla metraj malzeme israfı ve nakliye masrafı olarak karşımıza çıkacak olup az çıkarılması durumunda ise malzeme sevkiyatında sıkıntılar çıkaracaktır. Firmamız siparişi verilen ürünün stok durumuna göre en geç bir hafta içerisinde sevkiyat yapmaktadır. Önemli olan yaygın andezit bordür siparişi kullanmak ve üretimde kolaylık sağlamaktır. Bu bağlamda yazımızda geçen ebatları kullanmak kullanıcıya uygulamada kolaylık ve ürün maliyetinde önemli ölçüde kolaylık sağlayacaktır. Bu gibi tip ebatlar için diğer ürünler için bizlerden bilgiler alabilir istenilmesi durumunda fiyat teklifimizi verebiliriz.