ANDEZİT BORDÜR

Bu ürünün üretimi ve ebatları farklılık göstermekle beraber istenilen ebatlarda üretim yapılmaktadır. Genelde kullanımı yapılan ölçüler olmakla beraber yol kotu ve andezit kullanım amacı ebatlarında belirleyici unsur olmaktadır. Bu ürün tretuvar,yaya kaldırımı ve bir çok uygulamada son bitiş noktasında kullanımı yapılır. Bu noktalar genelde tüm uygulamayı tutan bağlayan bölgelerdir. Bu bölgelerde başlayan çözülme yada dağılma tüm alanı etkilemektedir. Bundan dolayı uygulamasında büyük titizlik gerekmektedir. Bu noktada uygulamaya özgü teknikler ve detaylar kullanılmalıdır. Bu ürün kimi zaman duvar yapımında kimi  zaman zemin ayrımında kullanımı yapılırken merdiven basamağı yapımında kullanıldığı olmuştur. Bundan dolayı andezit bordür ebatları her uygulamada değişiklik göstermektedir. Ancak her uygulamada doğru ebatlar kullanımı maliyetleri aşağı  indirdiği gibi uygulamada kolaylık sağlamaktadır. Bundan dolayı işin ustası ekiplerin metraj ve ebatları çıkarması uygulama ve malzeme tedariğinde fayda sağlayacaktır. Bu konuda ekibimizin parçası olan mimar ve mühendis arkadaşlarımız ücretsiz olarak keşif ve detaylandırma yapmaktadır. Bu işlemler için bizi arayıp randevu almanız yeterlidir.

Andezit Bordür Ebatları

Malzemenin kullanım alanı ve ihtiyac duyulan özelliğe göre her türlü doku,renk ve ebatta üretim yapmak mümkündür. Ancak bu durum andezit bordür üreticisi firma için geçerlidir. Bu ürünleri üretimini yapmayan bir firma genelde toplama adını verdiğimiz malzemelerin satışını yapmaktadır. Bu durum şöyle olmaktadır. İş biriminde toplanan malzemelerin satışı olarak gösterilebilir. Buda yeni yapılan bir iş için tercih edilecek bir durum değildir. Bu yüzden şantiye sahasında ölçüleri alınmış ve uygun ebatlarda ürünlerin kullanımı daha doğru olacaktır. Bu şekilde kullanımı yapılan ürün işlevini tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaktır. Malzeme ebatları genelde kalınlığı on santimetreden başlamaktadır. Çim bordürü adı verilen andezit taşı cindi genelde villa girişleri yada yük gerektirmeyen alanlarda kullanılır. Bu ürünün genel ortaya çıkmış ebatları 10*15*50 boyutlarıdır. Bu boyutlar andezit bordür için kabul görmüş ölçülerdir. Bu ölçüler kullanımı on beş santimetre genişlik olarak göz önüne çıkmaktadır. Boyu değişkenlik göstermiş olsa dahi satış birimi metre tül olarak göz önüne çıkmaktadır. Bundan dolayı genelde elli santimetre boy kullanılır. Diğer en yaygın ebat ise 10*20*50 bu ebat ise tek farkı genişliği fazla olmasıdır. Bu kullanımda yol ve tretuvar arası ayırma işlemi yapacak bordür için önerilir. Genişlik fazla olması malzemenin dik kullanımda alt zemine girmesi içindir. Firmamız üretimini yaptığı andezit bordür ile istenilen metraj ve ebatlarda üretim yapmaktadır. Fabrikamız son teknoloji kesim makineleri ile istenilen ürünleri üretmektedir. Başka yaygınlaşmış ebatlar ise 15*25*50 boyutlarıdır. Bu ise araç yoğunluğu fazla ve yaya kaldırımlarında kullanılır. Başka bir ebart ise 15*30*50 bu ebat ise genelde otuz santimetre genişlik zemine gömülü halde uygulanır. Son olarak yaygın diğer ebat ise 15*40*50 ebatlarında üretim yapılan andezit bordür diye söylemek mümkündür. Bu ebat genelde kırk santimetrelik alan yatık halde kullanılır. Bu şekilde uygulamalar yapılır. Firmamız istenilen ebat ve metrajda üretim yapmaktadır. Bunun için bizimle iletişime geçip ücretsiz keşif veya fiyat teklifimizi alabilirsiniz.

Andezit Bordür Metrajı

Uygulaması yapılacak alanda ilk yapılması gereken alan hakkında kesin bilgilere ulaşmaktır. Bunun için ekipler öncelikle metraj çalışması yapmaktadır. Bu çalışma işin en önemli noktalarından biri olduğu söylemek  yanlış olmaz. Doğru metraj malzeme kullanımı bu bağlı uygulama işçiliği ve sevkiyat giderinde kayda değer ilerleme sağlamaktadır. Bundan dolayı şantiyelerde andezit bordür metraj çıkarımı ve tercihleri çok değerlidir. Kullanımı yapılacak ürünün metre tül metrajıyla kullanıldığı bilinmeli ve buna göre metraj çıkarılmalıdır. Fazla metraj malzeme israfı ve nakliye masrafı olarak karşımıza çıkacak olup az çıkarılması durumunda ise malzeme sevkiyatında sıkıntılar çıkaracaktır. Firmamız siparişi verilen ürünün stok durumuna göre en geç bir hafta içerisinde sevkiyat yapmaktadır. Önemli olan yaygın andezit bordür siparişi kullanmak ve üretimde kolaylık sağlamaktır. Bu bağlamda yazımızda geçen ebatları kullanmak kullanıcıya uygulamada kolaylık ve ürün maliyetinde önemli ölçüde kolaylık sağlayacaktır. Bu gibi tip ebatlar için diğer ürünler için bizlerden bilgiler alabilir istenilmesi durumunda fiyat teklifimizi verebiliriz.