Kırmızı Andezit Bordür
Andezit Bordür

Andezit Bordür

Andezit Bordür Taşı

Andezit Bordür Taşı

Ankara Andezit Bordür

Ankara Andezit Bordür

ANDEZİT BORDÜR TAŞI

Uygulama alanları farklılık gösteren bu ürün volkanik kayaç kökenli andezit taşı bir ürünüdür. Bu ürünün kullanımı ve üretimi diğer ürünlere göre daha kolaydır. Yazımızda uygulama yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini dile getireceğiz. Bu şekilde bozulmayan ve yıpranmayan yay kaldırımı veya yürüyüş yolları nasıl yapılır tam olarak öğrenmiş olacağız. Öncelikle bu ürünün pahlı,profilli veya iki durumunda olmadığı durumları olduğunu bilmeliyiz. Genel olarak pahlı hali yaygın olarak kullanımı yapılmaktadır. Bu kullanımlar ile malzemenin sivri köşesi yok edilir. Bunun nedeni olası bir düşmede ağır yaralanmaları ortadan kaldırmaktır.

Bu şekilde andezit bordür taşı kullanımını önermekteyiz. Aksi durumların her hangi bir düşmede istenmeyen sonuçlara neden olacağını biliyoruz. Firmamız bundan dolayı bu iki işlem için ek bir fiyat artışında bulunmamaktadır. Önemli olan kullanıcı kolaylığı  ve müşteri memnuniyetidir. Bu kapsamda uygulaması yapılan tüm ürünlerde öncelikle aradığımız kriter sağlam olmasının yanında istenen ebatlara sahip olma durumudur. Bizler üretimini yaptığımız her ürün için önceliğimiz kaliteyi doğru şekilde ürüne yansıtmak olduğunu belirtmekte fayda buluyoruz. Bu kaliteyi yakalamak amacıyla fabrikamızda son teknoloji kesim makineleri kullanımı yapıldığını belirtmekte fayda buluyoruz.

Üretimi yapılan ürünün ebatları kadar kalitesinin iyi olması oldukça önemlidir. Bu ise üretimi yapılan ürünün ham maddesi ile ilişkili olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürünün çıkarıldığı maden sahası bu noktada oldukça önemlidir.  Bundan dolayı bizler üretimini yapacağımız her ürün için olduğu gibi andezit bordür taşı içinde maden sahalarının kalitesini önemsediğimizi belirtmek isteriz. Ham madde kullanımını yaptığımız maden sahalarımızın kullanımını yaklaşık on sekiz senedir sürdürmekte olduğumuzu ve bu zamana kadar hiç bir kötü dönüş almadığımızı belirtmek isteriz. Bununla beraber maden sahalarımızın renk konusunda bizlere sunduğu avantaj ile istene gri ve kırmızı renklerdeki her ürünün üretimini rahatlıkla gerçekleştirmekteyiz.

Bununla beraber ürünlerin ebatları üretimde serileşmeyi doğrudan etkileyen en büyük neden olduğunu söylemek isteriz. Bu doğrultuda ürünlerin ebatları ve üretim konusunda bilgileri bir sonraki başlıklarımızda inceleyeceğiz. Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

İçindekiler;

  • Andezit bordür taşı
  • Ankara andezit bordür taşı üretimi
  • Andezit bordür taşı uygulaması
  • Andezit bordür taşı fiyatları
  • Andezit bordür taşı sevkiyatı

Ankara Andezit Bordür Taşı

Yapılarda kullanımı yapılan doğal taşların en sık kullanım alanlarının başında bordür taşları gelmektedir. Bu ürünlerin dış mekanlarda kullanımında genelde ham maddesi andezit olan ürünlerin kullanımı sıklıkla yapılmaktadır. Bu durum ürünlerin genel karakteristik özelliklerinden kaynaklanmakta olup ürünlerin dış mekanlarda kullanıma uygun olmasından kaynaklanmaktadır. Ürünlerin üretilme süreçlerini başlığımızda ela alacağız.

Öncelikle ürünlerin maden sahalarını ele alarak işe başlamak mutlaka gerekmektedir. Bunun nedeni ürünün kalitesini ve üretim verimini doğrudan etkileyen durum ürünün ham maddesidir. Bu kapsamda ifade etmek isteriz ki üretimi yapılan tüm andezit bordür taşı ve diğer ürünlerde bizler kendi maden sahalarımızın kullanımını gerçekleştirmekteyiz. Bu kapsamda bu ürünün üretiminde kullanımı yapılan blokların özelliğine anlatmak gerekirse ifade etmek isteriz ki bloklar kısa ve boyları uzun olmasına gerek yoktur. Bu durumun nedeni ürünlerin ebatlarından kaynaklanmaktadır.

Üretimi yapılan ürünlerin ebatlarından kısaca bahsetmek gerekirse ifade etmek isteriz ki kalınlıkları minimum on santimetre olarak tercih edilirken genişlikte minimum on santimetre olarak tercih edilmektedir. Boylar ise genelde elli santimetre olarak tercih edilmektedir. Bunun nedeni ürünlerin kalın ve ağır olmasından kaynaklanmaktadır. Üretimi yapılan tüm ürünlerde mutlaka işleme tabi tutularak uygulaması yapılmaktadır. Bunun nedeni ürünlerin dış mekanlarda bitiş elemanı olmasıdır.

Öncelikle üretimlerde blok taşların en ve kalınlık olarak belirli ölçülerde kesimi ile işe başlanmaktadır. Bizler bu noktada ifade etmek isteriz ki önceliğimiz özellikle kalınlık artışları ürünlerin üretimini zorlamaktadır. En fazla kalınlık olarak on beş santimetre kalınlıklara sahip ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Genişlik olarak en zorlayan ölçü kırk santimetredir. Bu şekilde üretimi yapılan andezit bordür taşı boyları ebatlanmak üzere baş kesme makinesine gönderilir ve bu şekilde üretim tamamlanmaktadır.

Bu şekilde üretimi yapılan ham plakların bir sonraki noktası pah veya profil işlemi yapılmak üzere makineye sevkidir. Bu işlem isteğe bağlı olmamakla beraber her ürün için mutlaka yapılmaktadır. Bu şekilde yapılmasının nedeni ürünün kullanımı sırasında sivri köşelerin bitmesi ve yaralanmaya bağlı oluşabilecek zararların ortadan kaldırmaktadır. Bizler bundan dolayı üretimi yapılan andezit bordür taşı için bu şekilde önlemler alarak önlem almaktayız. Ürünlerin ebatlarının doğru belirlenmesi bizler için oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu durum hem ürün fiyatlarını hem de ürünlerin uygulamalarda kalitesini dayanımını göstermektedir.

Bizler bundan dolayı ürünlerin ölçüleri alınırken mutlaka deneyimli ustalardan faydalanılarak ölçülerin alınması taraftarıyız.  Bundan dolayı kendi firmamıza ait deneyimli ustalar ve denetim yapan proje destekleri sunan mimar arkadaşlarımızın koordinesinde ürünlerin ölçülerini çıkarmaktayız. Bu durumda on santimetre kalınlığı sahip ürün kullanımı uygun olan bir alanda bizler gidip on beş ve üzere kalınlığa sahip ürün siparişi verirsek bu durum maliyetlerin artışına sebep olurken taşımacılık maliyetini artırmaktadır.

Bizler maden sahasında başlayarak kendi fabrikalarımızda üretimini yaptığımız andezit bordür taşı fiyatları içinde iddialı olduğumuzu ifade etmek isteriz. Tüm gider kalemlerini bir arada tutarak ürünlerin maliyetlerini minimumda tutmakta olduğumuzu ifade etmekte fayda buluyoruz. Fabrikadan toptan satışların yanında perakende satışlar ile müşterilerimiz ile doğrudan ilişki kurmaktayız. Böylelikle ürünlerin doğrudan temini noktasında büyük avantajlar sunmaktayız. Üretimi yapılan ürünlerin fabrikadan doğrudan satışlar ile minimum %50 fiyat avantajı sağladığımızı ifade etmekte fayda buluyoruz. Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Andezit Bordür Taşı Uygulaması

Bir ürünü üretimi ne kadar önemli ise uygulaması bir o kadar önemli ve değerlidir. Ürünün değerli olması ve değeri onu işleyen uygulayan ellerin değer katmasıyla taçlanır. Bundan dolayı yazımızda andezit bordür taşı nasıl uygulanmalı bununla ilgili bilgiler paylaşacağız. Bu uygulama dikkat edilmesi gereken ürünün yol kotunda altında kalması ve kaldırımla üste kotunun sıfır olmasıdır. Aksi bir durumda malzemenin altında bulunan çimento katkılı harç zamanla boşalacak ve malzemenin altı boşalacaktır. Bunun mutlaka önüne geçilmelidir. Aksi durumda uygulama sonrası bozulmalar meydana gelmekte olduğu görülmüştür.

Bundan dolayı kesinlikle bu konu dikkat edilmelidir. Uygulaması yapılan andezit bordür taşı üst kotu kaldırım bölümüyle aynı kotta olmalıdır. Yüksek olması durumunda takılarak düşme olasılığı artacaktır. Sonrasında dikkat edilmesi gereken bir konu ise malzemenin zemin kısmının sert zemin olmasıdır. Zemin ne kadar sağlam olursa bir o kadar sağlam zeminler elde edilecektir. Kaldırımın alt yapısında mutlaka gro beton ve demir kullanımı yapılmalıdır. Bu şekilde yapılan andezit bordür taşı uygulaması doğru bir uygulama olacaktır. Bu uygulamada diğer önemli nokta ise çimento katkılı harcın kıvamı şerbet adını verdiğimiz çimento su karışımının oranıdır.

Bu oranlarında çimento katkılı harç çimento aranı iyi olması gerekir bu değeri slump değeri hesabı ile ölçebiliriz. Bu değer kesinlikle tutmalıdır. Ekimizdeki ustalarımız bu değeri artık kendileri ayarlayabiliyor ve uygulama sırasında zamandan hız kazanıyorlar. Diğer bir karışım oranı ise su ve çimento karışımının oranıdır. Bu karşım andezit bordür taşı ile harç arasında yapışmayı sağlayacaktır. Ondan dolayı kaldırım ve ürün bir çalışmaya başlayacaktır. Bu ise zamanla bozulmalarını engelleyecektir.

Bunun için şerbet mutlaka kullanılmalıdır. Diğer önemli nokta ise malzemenin uygulaması sırasında mutlaka kot farlılıkları oluşturulmamalı ve ip çekilerek hepsi bir hıza içinde dizilmelidir. Bu şekilde dizilimi yapılan andezit bordür taşı görünüş ve sağlamlık açısından daha iyi durumda olacaktır. Bu ip çekme durumu ürünün arkasından yapılmalıdır. Dizilen ürünler kesinlikle plastik sert çekiçle vurularak sıkıştırılmalıdır. Bu durumda sıkışan malzeme çimento katkılı harcı yanlarına alarak tam üstüne oturmuş olacaktır.

Andezit Bordür Taşı Fiyatları

Bir çok doğal taşın belli maliyetler ışığında birimleri ve bu birimlere bağlı olarak oluşan birim fiyatları oluşmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda öncelikle üretimini yaptığımız ürünlerin hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız. Bu doğrultuda öncelikle üretimini yaptığımız andezit bordür taşı için öncelikle birimlerini incelemek gerekmektedir. Bundan dolayı bu ürünün metre tül olarak siparişe geçildiğini belirtmekte fayda bulunmaktadır. Bu doğrultuda üretimi yapılan ürünlerin siparişleri ve uygulamaları bu birim üzerinden hesaplanarak hesapların oluşması sağlanır.

Bu doğrultuda fiyatların oluşmasında en temel önceliğin ürünlerin kullanımını yaptığı ham madde miktarı olduğunu belirtmekte fayda buluyoruz. Bu durumda ürünlerin ebatları artıkça kullanımı yapılan ham madde miktarı aynı oranda artmakta ve bununla beraber ürünlerin üretim süreçleri zorlaşmakta olduğunu belirtiyoruz. Sizlere bir örnek vermek gerekirse minimum andezit bordür taşı ebatı kalınlığı genelde on santimetre olarak belirlenmektedir. Ancak bunun yanında on beş santimetre kalınlığa kadar siparişler verildiğini belirtmek isteriz. Bu ürünlerin arasında kıyaslama yapmak gerekirse öncelikle on beş santimetre kalınlığın kullanımı yaptığı ham madde oldukça fazla olduğu gibi kesimi oldukça zordur.

Kesim sırasında üretimini yapan çalışanlarımız bu ürünü kaldırırken ve kesiminde oldukça zorlanmakta olup fiyat farkı ham madde kullanımına göre kıyaslamak yanlış olacaktır. Bununla beraber uygulamasında yine farklılıklar oldukça fazla olacak ve fiyat farkı aynı oranda fazla olacaktır. Bununla beraber on santimetre kalınlığında kullanımı yapılan ürünler genelde on beş santimetre ve yirmi santimetre genişliğinde kullanımı yapılır. Ancak bunun aksine on beş santimetre kalınlığında kullanımı yapılan ürünler genelde yirmi, yirmi beş ve otuz santimetre genişliğinde kullanımı sıklıkla yapılmaktadır. Bu şekilde ebatlarda üretimi yapılması istenen andezit bordür taşı için ürün fiyatları ham madde oranında artışların dışında daha yüksek artışlar yaşanmaktadır.

Bu şekilde üretimi yapılan ürünler öncelikle plaklar şeklinde üretime tabi tutulur ve ilk olarak en ve kalınlığı sabit olacak şekilde kesilme işlemi yapılır. Bu işlemlerin bitmesinin ardından ürünler boy olarak sabitlenir ki bu işlemde genelde boyları elli santimetre olarak hesaplanmaktadır. Bu işlemler sırasıyla yapıldıktan sonra üretimi yapılan ürünler pah veya isteğe bağlı olarak profil açma işlemine tabi tutulur.

Unutmayalım ki bu iki işlem mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra andezit bordür taşı fiyatları maliyetler ışığında ortaya çıkmakta olup ürünlerin üretimi sağlanmaktadır. Bizler üretimini yaptığımız her ürün gibi bu ürün içinde çıkan plakları sarmakta ve çember ile bağlayarak sevke hazır hale getirmekteyiz. Bu konu hakkında daha kapsamlı bilgiler almak için hemen bizleri arayınız.

Andezit Bordür Taşı Sevkiyatı

Üretimi yapılan ürünler genelde ülkemizin her iline sevkiyatı yapılmaktadır. Referans listemizde görüleceği gibi ülkemizin her köşesinde uygulama veya malzeme tedarik konusunda çalışmalarımız mevcuttur. Üretimi yapılan andezit bordür taşı sevkiyatı üretimi kadar önemlidir. Doğru stoklama teknikleri kullanılmadan stok edilen malzeme değerini kaybetmiyor olsa dahi sevkiyat sürecinde zaman kaybı ve buna bağlı ekonomik kayıplara neden olur. Üretimi yapılan ürünler öncelikle pah veya profil işlemi için bant sistemli makineye sevk edilir.

Bu bölgede işlem yapılan ürünler paletlere dizilir. Bu dizilimde kesinlikle şaşırtma yapılmalıdır. Bu durumda malzeme birbirinden güç alacak ve bozulma durumu minimuma inecektir. Dizilimi yapılan andezit bordür taşı strec ve çelik çember ile sarılmalı ve bağlanmalıdır. Bu şekilde sevk edilmeyi beklenmelidir. Genel taşıyıcı araçların üstüne forklift ile koyulmalı ve sevkiyatı yapılmalıdır.

Bizler yılların tecrübesiyle her yıl binlerce metre tül andezit bordür taşı üretimi yapmaktayız. İstenilmesi durumunda uygulaması konusunda ustalarımız detaylı ayrıntılar vermektedir.