ANDEZİT PATLATMA TAŞI

Üretim bandımızda bir çok ebatta ve özellikte ürün üretimimiz mevcuttur. Bu üretim sürecinde önemli olan ürünlerin istenilen sürede üretimi ve teslimatıdır. Firmamız teslimatlarına başladığı ilk günden bu güne kadar kaliteli üretim ve buna bağlı müşteri memnuniyeti prensibiyle çalışmaktadır. Üretimini yaptığımız andezit taşı ürünlerimizi ülkemizin bütün bölgelerine göndermektedir. Senelerin tecrübesiyle üretim yapmakta olan fabrikalarımız modern kesim aletleriyle donatılmıştır. Makine parkımızın yeni olması üretim bandımızın seri üretim yapmasını sağlarken üretilen ürünlerde kalite her gecen gün artmaktadır. Bu kalite müşteri memnuniyetini artırırken seri üretim maliyetleri indirmemize yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda üretim yaptığımız her üründe önceliğimiz kalite ve uygun fiyat anlayışıdır. Üretimini yaptığımız andezit ürünlerinin her birinde hedefimiz istenilen ebatlara uygun kaliteli üretimdir. Bu kapsamda duvar kaplamasında ve dekoratif olarak kullanımı yapılan en yaygın ürünlerin başında andezit patlatma taşı gelmektedir. Bu ürün üretim bandımızda en çok talep edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin üretimi ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Uygulaması genelde aynı özelliklere sahip ürün uygulama alanı olarak genelde duvar kaplaması olarak kullanılır. Ürünün üretiminde ebatlanmış ürünler kullanılmakla beraber bu ürünler kırılarak doğal yapısı çıkarılmaktadır. Bu üretim aşaması ve uygulaması sırasında nelere dikkat edilmeli ve nasıl uygulama yapılması hakkında tüm detayları yazımızda ele alacağız. Kapsamlı bilgi ve malzeme numunesi için hemen fabrikamızı arayınız.

Andezit Patlatma Taşı Üretimi

Üretimi yapılacak ürünün öncelikle ham maddesi doğru seçilmelidir. Bu seçim malzeme kalitesini etkilemez ancak üretim sürecini ve buna bağlı maliyetleri doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı mutlaka doğru andezit taşı seçilmeli ve bu ham madde doğru işlenmelidir. Kesim bandına alınan blok özellikleri bakımında orta büyükte olmalı ve yüksek olması gerekmektedir. Bu şekilde üretimine başlanan ürünün ebatları değişiklik göstermektedir. Üretim bandında minimum altı santimetre kalınlığında üretimi yapılan ürünler patlatma işleminden sonra üç santimetre kadar indirilmektedir. Kesim işlemi ve ebatlama işlemi gerçekleştirilen andezit patlatma taşı genişlik ve kalınlık bilgileri şu şekilde sıralanabilir;

  • Kalınlık değişkenlik göstermekte*10* serbest boy/standart boy
  • Kalınlık değişmekte*15* standart/serbest boy
  • Kalınlık değişmekte*20* serbest boy/standart boy olmak üzere seçenekleri değişmektedir. Genel olarak on beş santimetre genişlik ve serbest boy kullanımı yaygın olarak görülmektedir.

Kalınlıkları farklılığı ürünün patlatma sonucu elde edilmesinde kaynaklanmaktadır. Sabit kalınlık ve istenmesi halinde standart boydaki ürünler patlatma işlemi sonucunda farklı kalınlık oluşmaktadır. Bundan dolayı üretimi yapılan her andezit patlatma taşı ürünleri farklı kalınlıklara sahiptir. Bu ürünlerin kalınlıkları uygulama aşamasında avantaj olarak geri dönmektedir. Üretimi yapılan ürünler paletlere düzgün ve simetrik olarak dizilmektedir. Bu işlem sonrası sarılan ve çelik çember ile bağlanan ürünler istenilen her bölgeye sevk edilebilir. Bu bölümden sonra üretimi yapılan andezit patlatma taşı uygulaması hakkında bilgileri ve son olarak özellikleri hakkında bilgiler paylaşacağız. Yazımızın diğer bölümlerini okumaya lütfen devam ediniz.

Andezit Patlatma Taşı Uygulaması

Üretimi yapılan ve paletleme işlemleri sonucunda sevkiyatı yapılan ürünler şantiye sahasında düzenli stok edilmektedir. Bu noktada üretimi yapılan ürünler şantiye sahasında mutlaka sabit bir alana depolanmalıdır. Bu depo alanında direk uygulanmak üzere alana taşınmalıdır. Uygulama alanına sevk edilen andezit patlatma taşı uygulama öncesinde duvar mutlaka su ile serinletilmelidir. Su ile serinletilen duvar pürüzlü bir yapıda olmalıdır. Bu özelliklere sahip duvar uygulama için uygundur. Uygulaması yapılacak ürün çimento katkılı harç ve kimyasal yapıştırıcı yardımıyla uygulanmaktadır. Öncelikle harcın yapısında yoğun miktarda çimento kullanılmaktadır. Bu karışıma ek olarak andezit patlatma taşı arkasına kimyasal yapıştırıcı sürülmektedir. Uygulaması yapılacak ürünün derzli ve derzsiz uygulama şekilleri vardır. Bu uygulama çeşitlerinin her birinin farklı özellikleri vardır. Bunlardan derzli olan uygulamada uygulama olarak aynı olmasının yanında derz aralıkları doldurulması gerekmektedir. Bu aralıklar ince kum ve çimento karışımı ile doldurulur. Bu doldurulma sonrasında derzler tel fırça ile temizlenerek ilk hafta tüm gün serinletilmelidir. Dersiz uygulamada ise andezit patlatma arkasına ve duvara kimyasal sıvı sürülerek yapıştırma yapılmaktadır. Uygulaması ve metraj çıkarılma işleminde ustaların en büyük faktör olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bundan dolayı usta seçimi çok önemli bir bölümü kapsamaktadır. Fabrikamız bünyesinde çalıştırdığı ustalar ile anahtar teslimi işler yapmaktadır. İstenmesi durumunda ücretsiz keşif imkanımız mümkündür.

Andezit Patlatma Taşı Özellikleri ve Uygulama Alanları

Üretimi ve uygulaması hakkında bilgiler verdiğimiz ürünün uygulaması genelde iç ve dış mekanlara yapılmaktadır. Bu alanlarda duvar kaplaması olarak kullanılan ürün tercih olarak genelde on beş santimetre genişlikte kullanılmaktadır. Bu kullanımlarda malzemenin ısı yalıtım özelliği, dekoratif yapısı ve zamanla deforme olmayan duruşu etkilidir. Uygulaması yapılan andezit patlatma taşı iç ve dış mekanlar arası bağlantıyı keserek ısı yalıtım sağlamaktadır. Bu özelliğini tarihi yapılarda çok sık olarak görmek mümkündür. Malzemenin harç ile uygulaması sonucunda dış ortamdaki suyu hapsederek iç ortamı muhafaza etmektedir. Genel olarak her türlü hava koşuluna uyum sağlayan andezit patlatma taşı iç ve dış mekanlarda kolaylıkla uygulanabilir. Bu uygulamalarda önemli olan doğru yapılmasıdır. İç mekanlarda dekoratif yapısı ortama farklın havalar kazandırmaktadır. Dış mekanda doğanın yıpratıcı etkisine karşı olan yapısı malzemeye etkilenmeyen yapı sağlamaktadır. Daha kapsamlı ve ayrıntılı bilgi için lütfen bizleri hemen arayınız.