Andezit Kırmızı

Andezit Kırmızı

Andezit Kırmızı

Andezit Kırmızı

Andezit Kırmızı

Andezit Kırmızı

Andezit Kırmızı

Andezit Kırmızı

Kırmızı Andezit Taşı

Yapılarda kullanımı yapılan yapı malzemeleri olarak bilinen ürünlerin her biri için farklı renk, ebat ve dokuda ürün tercihlerinin yapıldığını bilmekteyiz. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda doğal taşların her biri için farklı renk ve dokuların bulunduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda ilk olarak ürünlerin renk ve dokusunu özellikle iç ve dış mekanlarda kullanımda büyük öneme sahip olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda ilk olarak ürünlerin kalitesini kullanıcıların önemsediğini belirtmek isteriz.

Bizler üretimini yaptığımız ürünlerin başında gelen andezit taşı için bu başlığımızda en nadir renk tonu olan kırmızı, pembe veya gül kurusu olarak geçen rengini ele alacağız. Bu ürünün kullanım alanları nelerdir, hangi ebatlarda üretimi yapılmakta olup alımında nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Bu soruların cevabını yazımızda sizler ile paylaşarak işe başlamak isteriz. Öncelikle bilinmesi gereken bu ürünün bulunması ve çıkarılması oldukça zor olup diğer gri taş ürününden daha sağlamdır.

Bundan dolayı ürünlerin birim fiyatlarında farklı firmaların farklı fiyatları sunduğunu bilmekteyiz. Ancak bilinmesini isteriz ki bizler doğrudan aynı fiyatları sunarak en uygun fiyat garantisi ile maden sahalarından çıkardığımız ham blokları işleyerek plakalar halinde ürünlerin üretimini yapmaktayız. Öncelikle ürünlerin maden sahasını inceleyerek işe başlamak doğru sonuçları doğuracaktır. Ancak bilinmesi gereken bu ürünün maden sahası işletmesinin diğer ürünlerden farkı yoktur. Ancak fark olarak bilinmesi gereken ürünün oldukça zor şekillerde çıkmasıdır. Bununla beraber ürünün sert olmasından dolayı maliyetleri hem kesim hem de blok halinde için oldukça yüksek olarak karşılamaktadır.

Bizler kendi maden sahalarımızı işletme yaptığımızda karşımıza en sık çık sorun ürünlerin oldukça sert olmasının yanında ürünlerden üretimin bu sertlik ile birlikte güçleştiğidir. Ancak bilinmesi gerekir ki ne kadar sert kırmızı andezit taşı ham blokları kullanılırsa o kadar kaliteli ürünlerin ortaya çıkması sağlanacaktır. Bu durumları yazımızda sizlere belirterek anlamanızı ve ürünü tanımanızı sağlayacağız. Ancak dış ve iç mekanlarda ürünleri kullanımına en uygun olan özellikle dış mekanlarında şartlarını düşündüğümüzde karşımıza çıkan sınırlı sayıda ürün olmaktadır.

Bu ürünleri incelediğimizde detaylı olarak kesinlikle andezit taşı kullanımı yapılması gerekmektedir. Bu ürünün kullanımı yapılacak alanların dış mekanda oldukça fazla olup en sık kullanımında avantaj sağlaması ortama uyum sağlamasıdır. Bu uyumu açmak gerekirse sağlam olması ve her türlü etkiye karşı dayanımın iyi olmasıdır. Bu yazımızda ürünü tanıyarak bilgilerimizi detaylı olarak anlayacağız. Konu hakkında kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız. Şimdi diğer başlığımızda ürün hakkında detayları sizinle paylaşacağız.

Lütfen okumaya devam ediniz.

Kırmızı Andezit Taşı Dokusu

Bir önceki başlığımızda bahsettiğimiz ürünler için bilinmesi gerekir ki doğal taşlarda tek renk ve dokunun olması imkansız ile eş değerdir. Bunun nedenleri nelerdir? Bu sorunun başlığını ilk olarak arayacağız. Bilinmesi gerekiyor ki ürünlerin volkanik lavlardan oluşması sırasında renk ve dokuları ortaya çıkmaktadır. Bu oluşumda ilk olarak renkler meydana gelmektedir. Bu renk oluşumunda üretimini yaptığımız gri, kırmızı ve pembe renkleri arasında en sağlam ürün nedir? Bu soruda en çok merak edilen soru olarak bizleri karşılamaktadır.

Bizler söylemek isteriz ki en geç soğuyan ve en sert ürünün aşınma durumu oldukça zor olacaktır. Bu durumu incelediğimizde söylemek isteriz ki üretimi en zor taş olarak karşımızı çıkan ürün ve en sağlam ürünlerin ham maddesi olan ürün kırmızı andezit taşı bizleri karşılamaktadır. Bu ürünün sağlam olmasının altında yatan ana neden ürünün en geç soğuyan ürün olması ve buna bağlı olarak çok sert bir yapıda bulunmasıdır. Bu gibi özelikler ürünün daha sağlam olmasını sağlamaktadır. Ancak günümüzde yaşanan en sık yanlış ise ürünlerin diğer ürün gruplarıyla karşılaştırılmasıdır.

Bilinmesi gerekiyor ki tüf bir doğal taş değildir. Bunun nedeni ise ürünün sıkışmış toprak parçası olmasıdır. Bizler günümüzde dokusu benzediğini için tüf taşının gerçek andezit taşı gibi satışı yapıldığını görmekteyiz. Kesinlikle bu durum oldukça yanlıştır. Gerçek ürün Ankara ilimizde çıkan ve bu bölgeye sahip madenlerden oluşmaktadır. Bu bölgede bulunan ürünler oldukça sert ve dayanımı bu dereceyle orantılı olarak yüksektir. Diğer bir taraftan ürünlerin maden sahaları ürünlerin kalitesini doğrudan etkileyen en temel durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu noktada incelemeye başladığımızda kesinlikle dokularını yine maden sahaları belirlemektedir. Bizler işletmesini yaptığımız üç farklı maden sahasında ve yılların deneyimi ile şunu söyleyebiliriz. Ürünlerin tek renkte olması oldukça zordur. Bunun nedeni ise ürünlerin doğal yapılara sahip olması durumudur. Bundan dolayı ürünlerin renklerinde farklılıklar yaşanmaktadır. Bunun yanında bizler üretimi yapılan ürünlerin homojen yapılara sahip olması gerektiğini söylemekteyiz. Üretimi ve sevkiyatını yaptığımız tüm ürünlerde yaptığımız homojen yapılarda ürünlerin sevkiyatını gerçekleştirmektir.

Bu şekilde üretimi yapılan kırmızı andezit taşı ürünlerinde belirli bir kaliteyi yakalama fırsatı buluyoruz. Diğer taraftan ürünlerin maden sahasında mutlaka kademeli sistem ile çalışmak gerekmektedir. Bu durum bizlere ne gibi avantajlar sağlayacağını yazımızda ele alcağız. İlk olarak bilinmesi gereken durum şudur ki ürünlerin çıkarılmasında kademeli sistem oldukça büyük öneme sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda akaryakıt giderleri ve iş sağlığı güvenliği titizlik ile sağlanmış olacaktır. Bu durumları göz önünde tutarak en uygun maliyetlere ve güvenliği olarak maden çıkarmanın yolu kademeli sistemde yatmaktadır.

Bu sistem ile ham blokların çıkarılması kolaylaşmakta beraber iş güvenliği anlamında büyük avantajlar sağlanmış olacaktır. Diğer taraftan bir sonraki önemli nokta ise çıkarılan ham blokların üretimi yapılacak ürüne göre sınıflara ayrılması gerekmesidir. Bu şekilde ürünlerin üretiminde avantaj sağlanmış olacaktır. Bu avantajı açmak gerekirse fire payını ortadan kaldırmak gibi değişik avantajlar yer almaktadır. Bununla beraber ham bloktan farklı bloklar ile farklı ebatlarda ürünlerin üretimi yapılabilmektedir. Bu üretimler sonucunda aynı sürede daha katma değerli ve mali değeri yüksek ürünlerin oluşması sağlanmaktadır.

Bundan dolayı bizler mutlaka ham blokların sınıflara ayrılarak çıkarılması gerektiğini belirtmek isteriz. Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız. Diğer başlığımızda ürünlerin üretim aşamasını inceleyeceğiz. Bununla beraber hangi alanlarda kullanımı yapıldığını ebatları ile paylaşacağız.

Fiyat teklifleri için hemen arayınız.

Kırmızı Andezit Taşı Üretimi                             

Maden sahalarından çıkarılması hakkında bilgileri paylaştığımız ürün hakkında bir sonra ki önemli nokta olarak karşımıza çıkan durum plakaların nasıl üretilmesidir. Bu kapsamda bizler bu yazımızda ürünler hakkında bilgileri sizinle paylaşarak bilgi edinmenizi sağlayacağız. Öncelikle bir önceki başlığımızda belirttiğimiz gibi blok andezit taşı ilk olarak sınıflara ayrılması gerekmektedir. Bu sınıflandırmanın yapıldığını düşündükten sonra yapılacak adım ürünleri fabrika sahasına güvenli bir şekilde iletmek olacaktır.

Bizler bu noktada ürünleri fabrika sahamıza kendi araçlarımız ile iletmekte olup bu noktadan sonra kesici makineler yardımıyla üretim için ham blokları kesme alanına almaktayız. Bu noktadan sonra yapılacak bir sonraki adım ürünleri vinç yardımıyla kaldırmak ve kesici makine vagonuna koymak olacaktır. Bu tüm ekipman olmazsa olmaz olarak bizleri karşılamaktadır. Bu hazırlıklar yapıldıktan sonra ürünlerin kesim işlemi için makine sahasına alınması gerçekleştirilmektedir. Bu noktadan sonra ürünlerin kaba halleriyle üretimi yapılmaya başlanmaktadır.

Bizler bu üretim sürecinde dikkat edilmesi gereken durum olarak gördüğümüz husus ürünlerin bloklarında oluşan kırıkların anlaşılması durumudur. Bu eksikler görülüp çözüm önerisi getirildikten sonra ürünlerin ilk olarak taranarak kesilme işlemi yapılmaya başlanmaktadır. Bu işlem ile birlikte andezit ilk olarak oluşmaya başlamaktadır. Bu noktada ürünlerin plaklar halinde ilk üretimi yapılmaya başlandığını belirtmek isteriz. İlk olarak blokların kesilmesi ve düzlemsel alanın oluşumu sağlanmaktadır.

Bu alan oluştuktan sonra bizler istenen kalınlık ve genişlikte kesimi yapmaya başlamakta olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu kesim ile birlikte ürünlerin genişlik ve kalınlığı istenen ölçülerde oluşmakta olup bu noktadan sonra ürünlerin boyları kesilmesi gerekmektedir. Bizler bu noktadan sonra baş kesme adı verilen makine ile kesme işlemi yaparak ürünlerin oluşmasının son halini vermekteyiz. Bu kesim sonrasında ürünlerin istenen ebatlarda üretimi gerçekleştirmiş olarak karşınıza çıkmaktayız.

Bu noktadan sonra üretimi yapılan kırmızı andezit taşı için istenen farklı uygulamalarında bulunduğunu söylemek isteriz. Bu uygulamalar için her biri farklı süreçten geçerek ürün oluşumu sağlamaktadır. Bu oluşumu inceleme fırsatı bulduğumuzda kumlama, silim, patinato ve kalibre gibi bir çok uygulamanın yapıldığını gözlemlemekteyiz. Bu uygulamaların her biri için farklı makineler kullanılmakta olup minimum iki personel kullanımı yapıldığını söylemek isteriz. Bu uygulamalar ile ürünlerin üzerinde farklı desenler ve izlerin oluşumu sağlanmaktadır.

Bu şekilde kırmızı andezit taşı istenen uygulama uygulanmaktadır. Ancak bilinmesi gerekiyor ki mutlaka ürünlerin fiyatlarında birim fiyat olarak değişiklikler yapılmaktadır. Bu değişikliğin nedeni ürünlerin işlemi sırasında kullanımı yapılan personel giderleri olduğu kadar aynı zamanda elektrik ve makine bakımı olması ve buna bağlı olarak işlemede kullanımı yapılan fırça ve boncuk gibi diğer malzeme giderlerinin olmasıdır. Bu giderlerin her biri maliyet olarak geri dönmekte olup uygulamaya bağlı olarak fiyatları etkilemektedir.

Bizler bu konuyu diğer başlıklarımız detaylı olarak ele almakta olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu kapsamda üretimi yapılan ürünlerin plakalar halinde paletlere dizilmesi ve bu şekilde satışa sunulması son nokta olarak bizleri karşılamaktadır. Ancak ürünün kullanımı yapılacak alana göre farklı dizilimler ile satışa sunulması gerektiğini belirtmek isteriz.

Bu kapsamda daha detaylı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Kırmızı Andezit Taşı Uygulaması

Yapılarda kullanımı yapılan ürünlerin ilk olarak incelemelerini yaptığımızda ifade etmek isteriz ki ürünlerin kullanım alanları her bir doğal taş için farklılıklar göstermektedir. Öncelikle bizler doğal taşların her biri için farklı kullanım alanları olduğunu ifade etmek isteriz. Bu kapsamda ilk olarak andezit taşı için durumu ele alarak işe başlayalım.

Bizler bu ürünün maden şahsından başlayarak uygulamaya kadar tüm süreci kendi bünyemizde ele alıyoruz. Üretimini yaptığımız ürünün uygulaması hakkında bilgileri bu başlığımızda ele alacağız. Öncelikle ürünün duvar veya zemin kaplaması olması durumuna göre uygulama teknikleri ve uygulama şeklinde değişiklikler meydana gelmektedir.

Duvar kaplaması olması durumunda ifade etmek isteriz ki ürünün ebatları ve zemin kaplaması olması durumunda ürünün ebatlarında oldukça büyük farklılıklar ve uygulamada değişiklikler meydana gelmektedir. Bizler bundan dolayı bu başlığımızda müşterilerimizi bilgilendirme amacıyla kısa bilgiler paylaşacağız.

Bir zemin kaplaması yapılacağı durumda ilk olarak kullanımı yapılacak ürünün minimum üç santimetre kalınlığa sahip olması gerekmektedir. Bununla beraber genelde genişlik olarak otuz santimetre kullanımı yapılırken boylarda uzun ürünler tercih edilmemektedir. Uygulamalarda ürünlerin uygulanacağı zemin mutlaka sıkıştırılmış ve oynama yapmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Uygulamalarda çimento katkılı harç ve bununla beraber derz dolgu gibi işlemler yapılmaktadır.

Ürünlerin uygulamalarında öncelikle bordür taşı sınırlayıcı olarak kullanılır. Bu uygulamalarda bordür taşı uygulaması bizler için önem arz etmektedir. Bunun nedeni ise ürünlerin dağılmasını önlemesidir. Bizler bu ürünün uygulamasında mutlaka ön kısımda kalan sert zemin ve arkada kalan tretuvar arasında sıkışması gerektiğini birçok durumda ifade ediyoruz. Bu durumun nedeni ise sağlam ve dayanımı oldukça yüksek olan ürünün kırılması güç olduğundan görevini kolaylıkla yerine getirebiliyor olmasıdır.

Uygulaması yapılacak kırmızı andezit taşı için uygulamalarda diş adını verdiğimiz kot farkının olmaması ve ürünlerin sıkıca sıkıştırılması gerektiğini ifade ediyoruz. Bununla beraber ürünlerin derz aralıkları doldurulması ve kuruduktan sonra tekrar elden geçirilmesini önermekteyiz. Zemin kaplamalarında ifade etmek isteriz ki ürünlerin üzerine çıkacak araçların ağırlığına oranla ürünlerin ebatlarında artışların yapılması gerekmektedir.

Duvar kaplaması veya doğrudan duvar yapılması durumunda ürünlerin farklı uygulama teknikleri bulunmaktadır. Şunu ifade etmek isteriz ki duvar kaplaması olması durumunda ürünlerin zemine göre oldukça fazla ustalık istemesi durumu söz konusudur. Doğrudan taşıyıcı duvar olması ise detaylı işçilik istemektedir. bundan dolayı bizler mutlaka usta seçimlerinde analiz yapılmasını ve referanslarının incelenmesi gerektiğini ifade etmek isteriz.

Uygulamalarda kullanımı yapılan kırmızı andezit taşı çimento katkılı harç ile kuruduğu ilişki sayesinde düşmeden görevini yerine getirmektedir. Bu durum ürün özellinde oldukça büyük avantaj olmakla beraber ürünler oldukça iyi bir yalıtım malzemesidir. Dış kaplamalarda darbe karşı dayanımı fazla olan ürün yapıya suyun girmesini önlediği gibi iç mekanın yaz aylarında serin kış aylarında oldukça sıcak olmasını sağlamaktadır. Günümüzde ve geçmişte yapılan taş evlerde bizler bu durumu oldukça fazla gözlemlemekteyiz.

Uygulamalarda taşıyıcı eleman olarak kullanımı yapılan ham ürünler ustaların elinde kırılarak uygun formlarda duvar yapımında kullanılır ve düz temiz yüzeyli duvar yapıları ortaya çıkmaktadır. Bununla beraber ifade etmek isteriz ki ürünler oldukça iyi bir taşıyıcı ve dayanıklı ürünler olarak yıllarca görevini yerine getirmektedir. Kullanımı yapılan ürünlerin arasında incelemelerde bulunduğumuzda duvar yapısının uygulama yapmaya uygun olması mutlaka gerekmektedir.

Uygulama yapılacak duvar yapısı uygun olmaması durumunda ürünlerin uygulama sonrasında sıkıntılı yaşandığını ifade etmek isteriz. Bununla beraber ürünlerin mutlaka doğru ebatlara sahip olarak sipariş verilmesi oldukça büyük önem arz etmektedir. Duvar uygulamalarında oldukça farklı uygulama teknikleri olduğunu ifade etmek isteriz. Üretimi yapılan kırmızı andezit taşı için daha bir çok uygulama tekniği olduğunun ve uygulama alanına göre kullanımı yapılması gerektiğini ifade ediyoruz.

Bizler üretici firma olarak önceliğimiz ürünlerin kaliteli bir şekilde üretilmesi olup bir sonraki adım olarak doğru alanlara doğru uygulama yapılması gerektiğidir. Bundan dolayı tüm ürünleri mutlaka mimar ve mühendis arkadaşlarımızın denetiminde deneyimli ustalarımız ile uygulama yapmaktayız. Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.